Zapraszamy do zgłaszania się do naszego otwartego naboru projektów/pomysłów.
https://tinyurl.com/festivaltopencall
Otwarty nabór:
Zapraszamy do zgłaszania się osób artystycznych z Polski jak i całego świata z dziedziny sztuk wizualnych, muzyki, performansu i interwencji aktywistycznych, którzy_re_x angażują się we współczesną żydowską Polskę. Nie mamy jednolitej formuły oceny napływających wniosków. Wypracowaliśmy praktykę kolektywnej deliberacji, aby stworzyć program projektów, które są zarówno komplementarne, jak i synergicznie powiązane. Ale mamy kilka wskazówek dla osób aplikujących:
Bardzo interesuje nas sztuka żydowska i dotycząca istotnych żydowskich zagadnień, a mniej interesuje nas „sztuka na temat żydów” jako gotowa estetyka czy kategoria działania.
Zgłoszenia nie muszą dotyczyć konkretnie kontekstów polsko-żydowskich, ale powinny być istotne lub zyskać nowe znaczenie w kontekście polskim/ środkowo-europejskim.
Pociągają nas projekty, które eksperymentują z treścią i formą, a także badają lub podważają rozumienie żydowskości.
Zapraszamy do zgłasza się z pracami na każdym etapie ich rozwoju: od pomysłu do gotowych realizacji; wielokrotnie nasze najważniejsze projekty poprzednich edycji były wynikową współpracy artystów z naszym zespołem kuratorskim.
Aby złożyć wniosek, prześlij następujące informacje na wskazany link: https://tinyurl.com/festivaltopencall
-
Nie dłuższa niż dwie strony biografia artystyczna. Raczej niż Twoje CV, interesuje nas co jest dla Ciebie ważne i co motywuje Cię do tworzenia, oraz przebieg Twojego artystycznego rozwoju.
-
Odpowiedź na pytanie co chciałbyś/chciałabyś/chciałobyś zrobić lub zaprezentować podczas FestivALT-u, nie dłuższe niż trzy strony.
-
Próbki przykładowych prac: nie więcej niż piętnaście cyfrowych przykładów z ostatnich pięciu lat. Możesz dołączyć różne przykłady poszczególnych prac, ale łącznie nie więcej niż dwadzieścia plików. Możesz zawrzeć opracowania lub fragmenty jeszcze nieukończonej pracy. Artyści zajmujący się instalacją, performansem, muzyką i nowymi mediami mogą przesyłać pliki cyfrowe lub linki internetowe. Mile widziane są filmy i pliki dźwiękowe, jednak prosimy o przesłanie lub skierowanie nas do krótszych fragmentów, które ilustrują pracę.
-
Dane kontaktowe do dwóch osób, które znają się na Twojej pracy i mogą odpowiedzieć na nasze pytania. Skontaktujemy się z nimi, jeśli Twoja propozycja przejdzie początkową selekcję.
Załączniki należy przesłać w formacie PDF w języku polskim lub angielskim.
Jeśli Twoja praca zostanie wybrana:
-
Zaprezentujemy Twój projekt podczas FestivALT-u 2023, Polska
-
Otrzymasz wynagrodzenie pieniężne (do ustalenia)
-
Opłacimy Twój nocleg w Krakowie na 1-3 noce
-
Zwrócimy koszty podróży (jeśli na terenie Europy) lub wpłacimy część na poczet lotu (w innych przypadkach)
-
Pokryjemy koszty materiałów (do ustalenia)
Oś czasu:
-
Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 Grudnia 2022 r. do godz. 23:59
-
Ogłoszenie finalistów: do końca stycznia 2023 r.
W przypadku pytań dotyczących procesu aplikacyjnego prosimy o kontakt na adres e-mail: info@festivalt.com
O FestivALT:
FestivALT jest żydowską multidyscyplinarną organizacją kulturalną, która stosuje współczesną sztukę, performance i aktywizm by unaocznić i poddać dyskusji liczne złożoności żydowskiej historii, pamięci, tożsamości i kultury we współczesnej Polsce. Jesteśmy zdania, że twórczość artystów jest integralną częścią funkcjonowania wolnego społeczeństwa. W szczególności krytycznie nastawiona praktyka twórcza ma fundamentalne znaczenie dla wartości demokratycznych. Zapewniamy inkluzywną platformę dla wszystkich marginalizowanych głosów i perspektyw oraz przyjazną przestrzeń do artystycznego badania trudnych tematów dotyczących kwestii żydowskich we współczesnej Polsce. Od 2017 roku prezentujemy doroczny letni festiwal żydowskiej sztuki współczesnej i aktywizmu w Krakowie. Od niedawna działamy także w formule całorocznej. Nasza siódma letnia edycja odbędzie się w dniach 23 czerwca-2 lipca 2023 r.
Open Call 2023 jest możliwy dzięki wsparciu @JHFNL Dutch Jewish Humanitarian Fund i jest organizowany we współpracy z @Allianz KulturStiftung.