Postpamięć ZAGŁADY

Wirtualne spotkanie badające połączenie pomiędzy polskimi żydami oraz rdzenną ludnością kanadyjską (wyspa żółwia)

Postpamięć Zagłady: Ziemia, Dziedzictwo i Artystyczna Odpowiedź –
konferencja badawcza 
 

Projekt stanowi początek współpracy rdzennych artystów z Kanady i żydowskich artystów z Polski. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na dwie przestrzenie ludobójstwa – Kanadę i Polskę – oraz zbadanie, w jaki sposób oba narody – Żydzi i ludy tubylcze – działają w odniesieniu do ludobójstwa, którego doświadczyli ich przodkowie. W 2020 roku zainincjowany zostanie pierwszy etap projektu, który będzie kontynuowany do 2022 roku. Już 19 i 20 grudnia 2020 odbędzie się wirtualna konferencja, podczas której artyści z obu miejsc zgłębią tematy dezorientacji tożsamości, procesów regeneracji, upamiętniania oraz praktyk leczniczych. 

Live Zoom Webinar

Sobota, 19 grudnia 2020 
16:00 – 20:00 pm (CET)

Sunday, December 20th, 2020
16:00 – 20:00 (CET)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. 

Zobacz plan wydarzenia oraz  poznaj zaangażowanych artystów.

Projekt zrealizowano we wsparciu Canada Council for Arts oraz The Koffler Centre oraz przy współpracy z Allianz Kulturstiftung.

Przy wsparciu finansowym Dutch Jewish Humanitarian Fund.

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie “Dyplomacja publiczna 2020 – nowy wymiar”. Performens wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiany z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. 
To wydarzenie jest częścią wieloetapowego projektu wymiany artystycznej prowadzonego przez polsko-kanadyjskiego pisarza / producenta Michaela Rubenfelda i artystkę Anishinaabe-Ashkenazi, Tamarę Podemski.